တနင်္သာရီတိုင်းဒေသကြီး ရွေးကောက်ပွဲ

ကိုဗစ်ဒုတိယလှိုင်းကာကွယ်ရေး စည်းကမ်းတင်းကြပ်ချက်များ

အမျိုးသားလွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်လောင်းများ

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၁- ခုနစ်ဦး
၁။ ဦးကျော်သန်း(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၂။ ဒေါ်ခင်ခင်ဝေ(မွန်ညီညွတ်ရေးပါတီ-MUP)
၃။ ဒေါ်ချိုဝင်း(တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ-တစည)
၄။ ဦးလှအေး(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၅။ ဦးဝေဇင်(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၆။ ဒေါက်တာဝင်းထိန်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၇။ ဦးဝင်မောင်(ခ) ဦးဖော်စူရာမ်(ပြည်ထောင်စုလယ်သမားအလုပ်သမား အင်အားစုပါတီ-UFLFP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၂- လေးဦး
၁။ ဦးခင်မျိုးဝင်း(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၂။ ဦးဇင်မောင်ဦး(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၃။ ဦးထွန်းအေး(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၄။ ဦးသန်းဆွေ(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၃- ခြောက်ဦး
၁။ ဒေါ်ခင်သန်းအေး(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၂။ ဒေါ်ချိုချိုလွင်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၃။ နော်ချောချောဝေ(ကရင်ပြည်သူ့ပါတီ-KPP)
၄။ ဦးမြင့်သိန်း(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၅။ ဦးယုနိုင်(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၆။ ဦးအောင်မျိုး(ပြည်သူ့ရှေ့ဆောင်ပါတီ-PPP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၄ – ငါးဦး
၁။ ဦးဇေယျာစိုး(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၂။ ဦးထွန်းထွန်း(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၃။ ဦးမောင်စိန်(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၄။ ဦးယူသိန်း(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၅။ ဒေါ်သန်းသန်းနွယ်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအင်အားစုပါတီ-NDF)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၅ – လေးဦး
၁။ ဦးနေမျိုး(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၂။ ဦးမြင့်သိန်း(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၃။ ဦးသီးလွင်(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၄။ ဒေါ်ဥမ္မာခင်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၆- ငါးဦး
၁။ ဦးစိုးထွေး(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၂။ ဦးဌေးလွင်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၃။ ဦးထင်ကျော်(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၄။ ဦးလှထွန်း(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၅။ ဦးဝင်းရှိန်(တစ်သီးပုဂ္ဂလ-I)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၇- ငါးဦး
၁။ ဦးကြည်ဝင်း – ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၂။ ဦးဇော်ဝင်း(တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ-တစည)
၃။ ဦးဇော်ဟိန်း(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၄။ ဦးတင်ဝင်းနိုင်(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၅။ ဦးဝင်းကြူ(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၈- ခြောက်ဦး
၁။ ဦးကျားမောင်(ခ) ဦးမောင်ကျား(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ-USDP)
၂။ ဦးကျော်စွာဦးဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ(မြန်မာ)-DPM)
၃။ စောဘိုဘိုအောင်(ကရင်ပြည်သူ့ပါတီ-KPP)
၄။ ဦးဇော်ထွန်းမင်း (ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၅။ ဒေါ်တင်တင်ဝင်း (ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၆။ ဒေါ်သီတာ (အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၉- ခုနစ်ဦး
၁။ ဦးစိုးကြွယ်(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၂။ ဦးစိုးရီ(တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ-တစည)
၃။ ဒေါက်တာညိုညိုသင်း(တစ်သီးပုဂ္ဂလ-I)
၄။ ဦးထွန်းကြိုင်(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၅။ ဦးရဲမြင့်ဆွေ(ခ)ဖိုးလပြည့်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၆။ ဦးသန်းမြင့်(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၇။ ဦးအောင်ကိုကို(ပြည်သူ့ရှေ့ဆောင်ပါတီ-PPP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၁၀- လေးဦး
၁။ ဦးဇာနည်အောင်(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၂။ ဦးတင်ညွန့်(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၃။ ဦးမြတ်ဖြိုးဝင်း(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၄။ ဦးလှကျော်(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၁၁- ခုနစ်ဦး
၁။ ဒေါ်ခင်လေးရီ(တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ-တစည)
၂။ စောအောင်ဝင်း(ကရင်ပြည်သူ့ပါတီ-KPP)
၃။ ဒေါ်ဇာနည်ကျော်ဝင်း(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)
၄။ ဦးတင်ဝေ(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၅။ ဦးမောင်တုတ်(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၆။ ဦးဝင်ခိုင်(ခ)ဦးခိုင်ငယ်(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၇။ ဦးအောင်မြင့်သူ(ပြည်သူ့ရှေ့ဆောင်ပါတီ-PPP)

မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် ၁၂- ရှစ်ဦး
၁။ ဦးကိုဦး(တိုင်းရင်းသားစည်းလုံးညီညွတ်ရေးပါတီ-တစည)
၂။ ဦးကြည်မင်းဟန်(မွန်ညီညွတ်ရေးပါတီ-MUP)
၃။ ဦးခင်မောင်သန်း(ပြည်သူ့ပါတီ-PP)
၄။ ဦးထင်ကျော်(ပြည်သူ့ရှေ့ဆောင်ပါတီ-PPP)
၅။ ဦးမိုးမြင့်(ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ-USDP)
၆။ ဦးမင်းဇော်တင့်(အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ-NLD)
၇။ ဦးလှမြင့်(ပြည်ထောင်စုကောင်းကျိုးဆောင်ပါတီ-UBP)
၈။ ဒေါ်အေးအေးမော်(ညီညွတ်သောဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ-UDP)